Плоскі сонячні колектори — це альтернативне джерело тепла, яке використовує енергію сонця для нагрівання води або опалення будівель. Принцип роботи обладнання полягає в поглинанні інфрачервоного випромінювання та перетворенні його на теплову енергію, яку можна використати для різних цілей. Плоскі сонячні колектори (https://solar-tech.com.ua/ua/solar-power-system/solar-collectors/flat-plate-collectors/) застосовуються як для побутових потреб, так і для виробничих (у житлових будинках, на підприємствах, у теплицях, готелях та навіть басейнах).
Ці панелі найпоширеніші, часто використовуються в заміських котеджах та інших будівлях, особливо в регіонах, де є багато сонячного світла, наприклад на півдні нашої країни. У північних регіонах колектори встановлюються рідше, але навіть там вони ефективні в спекотний період року, зазвичай від квітня до жовтня.
Плоскі сонячні колектори — популярні класичні оснащення альтернативної електроенергії. Проте наразі їх часто порівнюють з іншим типом таких пристроїв — вакуумними або трубчастими. Між цими двома видами є деякі відмінності.
Перш ніж придбати плоский сонячний колектор, важливо враховувати, що його коефіцієнт корисної дії (ККД) дещо нижчий, ніж у вакуумних. Але це ще не означає, що він є гіршим варіантом, оскільки цей недолік повністю компенсується високими показниками сонячного випромінювання, що є характерним для південних регіонів. Іншими словами, в умовах спеки ефективність цього джерела тепла залишається високою.
Компанії, що виробляють плоскі сонячні колектори, спрощують їхню конструкцію до максимуму. Вони зазвичай складаються зі скляної поверхні, алюмінієвої рами, ізоляції, поглинача повітря та трубок. Останні виготовляються з міді або алюмінію. Оскільки ця система є компактною і єдиною, її монтаж не вимагає багато часу і зусиль.
Для розуміння всіх переваг цього виду колекторів важливо проаналізувати детальніше їхні характеристики:
Однак важливо враховувати, що таке обладнання має великий рівень гідравлічного опору через розгалужену систему труб меншого діаметра для циркуляції теплоносія. Це може призводити до збільшення енергоспоживання насоса для обігріву води.
© 2023. ТОВ "Агрокомтехпостач"